Forum ekipy Norra Regemente
darmowy hosting obrazków
Aktualności: Kliknij - http://asg.toplista.pl/?we=forum
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Maj 04, 2024, 12:58:46


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OTGS - Optic Training Gun System OTGS  (Przeczytany 1871 razy)
Marqs
Korpral
**

Ranga 0
Offline Offline

Wiadomości: 12



WWW Email
« : Maj 05, 2010, 14:03:09 »

W sobotę 1 maja udaliśmy się do jednego z Naszych pięknych kompleksów leśnych nieopodal Olsztyna...
celem spotkania był pierwszy test "Optic Training Gun System" w warunkach "bojowych".
W testach brali udział członkowie Ochotniczego Pułku Grenadierów Pruskich (OPGP)
oraz członkowie grupy rekonstrukcyjnej 2ndMSOB.
Dlaczego akurat My ? Tego do końca nie wiem ...napewno złożyło sie na to kilka czynników: jesteśmy na miejscu,
bawimy sie air soft od 5-6 lat - chcąc nie chcąc przez ten okres zdobyliśmy doświadczenie zarówno na cotygodniowych
strzelankach jak i na zlotach typu "Borneo"...myślę że na "pierwszy Beta Test" to wystarczyło.
Dziekujemy za zaufanie Kubie i Markowi z Paintforce’a...



No ale do rzeczy:

System składa się z 6 sensorów rozmieszczonych na ciele użytkownika.
Po 2 sensory na klatce piersiowej,1 na plecach i 3 na głowie.
Sensory te odbierają sygnał nadawany z repliki broni
(wyposażona jest również w 2 sensory odbiorcze, więc po trafieniu w broń, raczej nie postrzelasz)





Jak widać sensory były nie osłonięte ...chłopaki się jeszcze zastanawiają czy włożyć je w jakieś osłony...a jeżeli tak to w jakie? Chodzi o to by były jak najmniejsze co umożliwi schowanie ich w kamizelkach...myślę że jest szansa by były praktycznie niewidoczne a spełniały swoja rolę. Mimo że było wilgotno działały bez problemu.

Jeżeli chodzi o okablowanie to moim zdaniem koniecznym jest "obciągnięcie" ich w materiał który przypominałby rurkę od camelback'a oczywiście w kolorze oliv - zlikwiduje to odbłyski w słońcu.
Same kable wychodzące od głowy do klatki piersiowej są praktycznie nie kolidujące podczas poruszania się czy czołgania...



Niestety nie można tego powiedzieć o kablu odchodzącym od repliki ...
Poniżej fotka ukazująca "wolno zwisający" kabel:


Poniżej kable schowane do rękawa:


Jest to fotka zrobiona po trafieniu...opuszczamy pole gry...na głowie i kamizelce migają diody ...głos zaprogramowany w systemie informuje gracza co sie stało...w jednym z przypadków gdy oberwałem usłyszałem:
1.Trafienie w broń! ( replika przestała działać) ...po chwili obrywam jeszcze raz i słyszę:
2. Trafienie w kamizelkę wezwij medyka! ...wołam medyka...niestety obrywam po raz kolejny i słyszę:
3.Trafienie w głowę! Opuść pole gry!

Pozytywne wrażenia:
Jeżeli o skupienie wiązki to na 100-150 metrach trzeba dokładnie przycelować... nie odczułem czegoś takiego że strzelam 1-2 m od kolesia a On i tak obrywa - nie ma o czymś takim mowy!
Super jest to że nie ma niedomówień co do trafień!
Na pewno wielkim plusem jest zasięg i możliwość korzystania z terenów "bardziej odkrytych"...milsimy zyskają jeszcze większy realizm!
Możliwość zaprogramowania ilości magazynków oraz zasięgu replik daje możliwość - szczególnego potraktowania "strzelców wyborowych" (zmniejszamy im ilość magazynków lub ich pojemność ale w zamian zwiększamy zasięg)
Brak na nosie okularów !!!

Negatywne odczucia:
Ten nieszczęsny kabel odchodzący od repliki uniemożliwiał skutecznie rzucanie petard czy pokazanie czegokolwiek prawą ręka- wiem że miejsce prawej ręki jest na spuście ale czasem używam jej również do innych celów podczas rozgrywki Mrugnięcie  ( w planach jest zrobienie bezprzewodowego połączenia repliki z systemem czujników - poczekamy zobaczymy przetestujemy)
Zacinanie się spustu...tzn. zdarzyło Mi się kilka razy że spust łapał za drugim razem
( podobno jest to winą softu i będzie wyeliminowane )
Jakość i realizm dźwięków...choć i tak jest dobrze zważywszy że głośnik jest niewielkich rozmiarów!!!

...to tyle na razie...Jeszcze raz dziękuję w imieniu członków OPGP za możliwość testowania OTGS'u !!!
Pozdrawiam Marqs
Więcej o samym projekcie : http://otgs.pl

Ps.Kamizelka wymiata Uśmiech Jeszcze raz dzięki Seth!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 14:12:36 wysłane przez Marqs » Zapisane
Lojtnant
Administrator
General
*****

Ranga 41
Offline Offline

Wiadomości: 416



WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2010, 11:28:45 »

obejrzałem, poczytałem. jestem pod wrażeniem. Fajna sprawa, szczególnie na nocne rozgrywki, które w przypadku ASG mogą być niebezpieczne ze względu na ocenę dystansu do celu w ciemności.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Norra Regemente by Lojtnant, 2007-2013

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

devils daxrel meijigirudo msppolska crazysquad