Forum ekipy Norra Regemente
darmowy hosting obrazków
Aktualności: Kliknij - http://asg.toplista.pl/?we=forum
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Maj 03, 2024, 22:28:32


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kolimator M4  (Przeczytany 2302 razy)
Lojtnant
Administrator
General
*****

Ranga 41
Offline Offline

Wiadomości: 416



WWW Email
« : Październik 16, 2009, 15:48:16 »

Nabyłem właśnie kolimator. Szukałem czegoś, co nawiązuje do obecnie stosowanych przez Szwedów (patrz wątek o planach rozwojowych Ak5). Oczywiście nie jest to dokładnie to samo, ale....

Tak więc zakupiłem kopię Aimpointa M4....MADE IN CHINA


Parametry ze strony sklepu taiwangun.com:
Replika najnowszego celownika kolimatorowego Aimpoint CompM4, używanego przez U.S. Army i U.S. Air Force oraz większość służb specjalnych na całym świecie. Następca w siłach zbrojnych słynnego M68.
Replika CompM4 wykonana jest z metalu, kropka celownicza jest w dwóch kolorach (zielony, czerwony) z regulacją jasności, kropka celownicza reguluje się w pionie i poziomie za pomocą monety.
W zestawie są gumowe osłony na okular oraz niski montaż który ma dodatkową wkładkę dystansową pozwalającą zmienić montaż na wysoki. Dołączono również dokręcany aluminiowy filtr redukujący odbłysk tzw. kill flash w kształcie plastra miodu, który w przypadku asg chroni kolimator przed rozbiciem kulką.
Kolimator jest zasilany jedną baterią R6 1,5V (popularny paluszek) .
Kopia jest made in china. Zamawiałem trochę w rozterce, bo poprzedni kolimator jaki miałem raczej nie rzucał na kolana.

Wrażenia:
1. Solidność wykonania zaskoczyła mnie. Pełne oznaczenia producenta oraz...napis made in sweden (co za niespodziaaankaaaa!)

Montaż:
trzyma się świetnie na szynie, prezentuje również zacnie.
Regulacja plamki:
Jak w większości przypadków - potrzebna jest moneta. Zakres regulacji wystarczający.

dodatki:
siateczka flash killer - jest super. Jak ktoś nie chce - łatwo wykręcić.

Minusy:
1. zaślepki optyki, to gumowe nakładki nie połączone z korpusem. W EFEKCIE TRZEBA TO ŚCIĄGAĆ W OGÓLNE, ALBO ZSUWAĆ NA BOK, ALE PRZESZKADZAĆ MOŻE WÓWCZAS W PATRZENIU PRZEZ OKULAR.
2. Brak oznaczeń pozycji włącz - wyłacz. Trzeba kręcić w jedną lub drugą stronę, aby znaleźć pozycję OFF.

Podsumowanie:
Za te pieniądze (195 zł, było 189) uważam, że nabywamy przyzwoity produkt, o dobrych parametrach. Niskim koszcie utrzymania (zwykłe paluszki-baterie) i fajnym wyglądzie zewnętrznym.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2009, 15:55:54 wysłane przez Lojtnant » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Norra Regemente by Lojtnant, 2007-2013

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

weganizm hogwart nowewienislawowo warthunder300clan yourname